Team RL 360 Isle of Man              

                         

 

Home

Latest News

Event Calendar

Race Results

About Us

F.A.Q.'S

Join Now

E Mail

Links

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JB's Page


RL360 YOUTH LEAGUE RESULTS ROUND 19 TUESDAY, 292th AUGUST 2017

BORN 2012 & LATER

  1. Poppy Clayton 1st Girl

  2. Cameron Eyres

  3. Gracie Evans

  4. Kieran Binns

  5. Oliver Kennington

  6. Oscar Maddrell

  7. Euan Kinnish

  8. Henry Kinrade

  9. India Smith

10. Charley Skillen

11. David Leece

12. Holly Davies

13. Finley Quirk

14. Antony Aspell

15. M.J. Livsey

16. Martin Skillen-McParland

17. Eli Dawson

18. Lewis Stephens

19. Aedan Le Roux

20. Ryan Cartwright

21. Max Wardle

22. Evie Lund

23. Jasper Cain

24. Harry Kinrade

25. Daisy Teare

26. Orry McSevney

27. Xenia Munoz-Fite

28. Finn Mcdowell

29. Scarlett Gale

30. William McAllister

31. Matilda Bayliss

32. Dottie Hampton

33. Zane Quinn

34. Evangeline Sohaba

35. Sophie Halligan

36. Noah Sykes

37. Aoife Dowd-Williams

38. Isla Kennington

NOVICES

  1. Jackson Roberts

  2. Lukas Wooton

  3. Ewan McCubbon

  4. Holly Beattie

  5. Daniel Baker

  6. John Quaye

  7. Naomi Nesbitt

  8. Elliott Dowd-Williams

  9. Elliott Sayle

10. Alexander Jones

11. Bradley Malone

12. Alisha McCullagh

13. Xara Quinn

14. Oliver Hutchinson

15. Ingrid Le Roux

16. Ava Whyte

17. Emily Calow

18. Liam Lonergan

19. Toby Smith

20. Ava Quirk

21. Oliver Halligan

22. Baye Franklin

 

BORN 2011

  1. Finbar McSevney

  2. Jacob Wilson

  3. Alex McCullagh

  4. Charlie Dormer

  5. Bernat Munoz-Fite

  6. Macaulay Teare

  7. Bobby Kerruish

  8. Toby Costain

  9. Joshua Moffitt

10. Abigail Cowell 1st Girl

11. Samuel Kinnish

12. Bobby Kewley

13. Luke Campbell

14. Lexi Cowin

15. Jake Clarkson

16. Maddison Carter

17. Jacob Smith

18. Finlo Larkham

19. Emily Kneen

20. Nathaniel Sohaba

21. Isabella Callow

 

 

BORN 2010

  1. Stanley Kinnish

  2. Kylan Murphy

  3. Brad Le Geyt

  4. Lula Kinnish 1st Girl

  5. Max Messenger

  6. Daniel Minay

  7. Conor Madsen-Mygdal

  8. Thomas Hutchinson

  9. Hugh Osborn

10. Rebecca Radcliffe

11. Alfie Kinrade

12. Oliver Wooton

13. Zac Lund

14. Grace Robinson

15. Florence Bayliss

16. Poppy Gayle

17. Jack Moore

18. Jake Naylor

19. Erin Hainge

20. Ned Hampton

BORN 2009

  1. Eddie Dillon

  2. Cameron Hounsell

  3. Tom Pickavance

  4. May-Saa Smith 1st Girl

  5. Zach Jones

  6. Harry Beattie

  7. Henry Dormer

  8. Florrie Thomas

  9. Matthew Hooper

10. Ben Coole

11. Jazzy Dillon

12. Harry Jones

13. Finn Collister

14. Charlie Clarkson

15. Abi Clayton

16. Aedan Larkham

17. Christopher Hazell

18. Jarno Davidson

19. Brian Hurst

BORN 2008

  1. Alec Sorby

  2. T.J.Teare

  3. Charlie Williams

  4. Leon Murphy

  5. Fearne Bregazzi 1st Girl

  6. Nathan Hubbard

  7. George Kinnish

  8. Bob Radcliffe

  9. Jamie Gibson

10. Ella Darnill

11. Jonty Shimmin

12. Ryan Batty

13. Deane Aspell

14. Emily Rewsin

15. Emily McAllister

16. Lucy Cartwright

BORN 2007

  1. Orry Lund

  2. Oscar Gaylor

  3. Jordan Carter

  4. James Kinrade

  5. Ed Coole

  6. Jess Pickavance 1st Girl

  7. Ben Davies

  8. Abigail McCulloch

  9. Ethan Naylor

BORN 2006 & EARLIER

  1. James Scott

  2. Callum Salisbury

  3. Ivan Sorby

  4. Chloe Crellin 1st Girl

  5. Nicola Quaye

  6. Ella Griffin

  7. Sophie Smith

  8. Blae Cain

  9. Tom Darnill

10. Bethany Turner-Priest

U/8 & U/10 RACING BIKES

  1. Oscar Gaylor

  2. Orry Lund

  3. Alec Sorby

  4. Charlie Williams

  5. Rio Kelly

  6. James Kinrade

  7. T.J. Teare

  8. Jordan Carter

  9. Eddie Dillon

10. Florence Griffin 1st Girl

11. Fearne Bregazzi

12. Nathan Hubbard

13. Cameron Hounsell

14. Jonty Shimmin

15. Jess Pickavance

16. Abi Clayton

17. Kylan Murphy

18. George Kinnish

19. Cory Corkhill

20. Zach Jones

21. Tom Pickavance

22. Lula Kinnish

23. May-Saa Smith

24. Leon Murphy

25. Ed Coole

26. Brad Le Geyt

27. Jazzy Dillon

28. Harry Beattie

29. Macaulay Teare

30. Deane Aspell

U/12 RACING BIKES

  1. Tyler Annis

  2. Niall Colquitt

  3. Ivan Sorby

  4. Owen Collins

  5. Drystan Sewell

  6. Callum Salisbury

  7. Frank Kinnish

  8. Sophie Smith 1st Girl

  9. Oliver Corkish

10. James Scott

11. Nicola Quaye

12. Nathan Cannell

13. Brodie Hatcher

14. Bethany Turner-Priest

U/14 & U/16 RACING BIKES

  1. Tosh Teare

  2. Dan Sowerby

  3. Max Walker

  4. Will Corkill

  5. Aaron Lund

  6. Zac Walker

  7. Adam Scarffe

  8. Tyler Hannay

  9. Corrin Leeming

10. Amelia Sharpe 1st Girl

11. Dylan Sewell

12. Ralph Holden

13. Nathan Slack

14. Matthew Black

15. Shellan Leeming

16. Darcy Cain

17. Tom Kermode

18. Nick Kissack

19. Jack Sowerby