Team RL 360 Isle of Man              

                         

 

Home

Latest News

Event Calendar

Race Results

About Us

F.A.Q.'S

Join Now

E Mail

Links

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JB's Page


RL360 CYCLING YOUTH LEAGUE RESULTS ROUND 19 TUESDAY 28th AUGUST 2018

     

BORN 2013 & LATER

  1. Jackson Roberts

  2. David Leece

  3. Eli Dawson

  4. Euan Kinnish

  5. Daisy Teare 1st Girl

 6. Harry Kinrade

  7. Austin Baglow

  8. Lucas Hi-Hanlon

  9. Ethan Burgess

10. Jasper Anderson

11. Jasper Cain

12. Callen Quayle

13. Finlo Mitchell

14. Liam Lonergan

15. William McAllister

16. Eugene McKiernan

17. Noah Sykes

18. Leighton Curphey

19. Leo Kerr

20. Orry McSevney

21. Ewan McCubbin

22. Oliver Hutchinson

23. Xenia Munoz-Fite

24. Henry Quaye

25. Theodore Hawley

26. Isla-Rose Kennington

27. Alex Last

28. Layton Kelly

29. Orry Mitchell

30. Daniel Baker

31. Sammi Callow

32. Evangeline Sohaba

33. John Quaye

34. Laurie Gleave

35. Ava Quirk

36. Alexander Jones

37. Zachary Whyte

38. Jenson Baglow

39. Emily Calow

40. Elliot Dowd-Williams

41. Graihagh Halsall

42. Xara Quinn

43. Alfie Jacobs

NOVICES

  1. Charlotte Ashall 1st Girl

  2. Austyn Skillicorn

  3. Oliver Ford

  4. Elliot Ferns

  5. Heidi Kelly

  6. Anabelle Harrison

  7. Kilian Reynolds

  8. Finlo Hoskisson

  9. Steven Kennaugh

10. Abban Cowley

11. Theo Sykes

12. Tristan Halsall

13. Ffinlo Cannell

14. Matthew Kerr

15. Oscar Nation

16. Cameron Quirk

17. Benjamin Kinrade

18. Oliver Halligan

19. Oliver Maddrell

20. Rupert Walker

21. Mila-Grace Kirk

22. Baye Franklin

23. Isla Hall

24. Jude Anderson

25. Amelia Shortall

26. Robin Crespillo

27. Eliza Butterworth

28. Freya Curphey

29. Arthur Ward

BORN 2012

  1. Cameron Eyres

  2. George Hampton

  3. Poppy Clayton 1st Girl

  4. Henry Kinrade

  5. Archie Kaighin

  6. Corrie Brogan

  7. Kieran Binns

  8. Oscar Maddrell

  9. Oliver Kennington

10. Ryan Cartwright

11. Dorothy Hampton

12. Charlie Staley

13. Lewis Stephens

14. Finley Quirk

15. Safiya Laagayed

16. Tommie Quayle

17. Millie Ward

18. Samuel Staley

19. Sophie Halligan

20. Callum Quirk

21. Aoife Dowd-Williams

     

BORN 2011

  1. Jacob Wilson

  2. Abigail Cowell 1st Girl

  3. Bernat Munoz-Fite

  4. Alex McCullagh

  5. Toby Costain

  6. Charlie Dormer

  7. Dylan Honeyman

  8. Bobby Kerruish

  9. Leo Gray

10. Madison Carter

11. Bobby Davenport

12. Samuel Kinnish

13. Bobby Kewley

14. Macaulay Teare

15. Finbar McSevney

16. Dan Bosendorfer

17. Rory Quayle

18. Ivy Quayle

19. Ben Leece

20. Darcy Killey

21. Lewis De Backer

22. Saskia Whyte

23. Juan Halsall

24. Nathaniel Sohaba

25. Isabella Calow

BORN 2010

  1. Brad Le Geyt

  2. Lula Kinnish 1st Girl

  3. Max Messenger

  4. Thomas Hutchinson

  5. Finlay Parsons

  6. Daniel Minay

  7. Alfie Kinrade

  8. Rebecca Radcliffe

  9. Landon Smith

10. Owen Kinrade

11. Joel Quayle

12. Ned Paul Hampton

13. Ed Ambrose Hampton

14. Zac Lund

15. Annie McKiernan

BORN 2009

  1. May-Saa Smith 1st Girl

  2. Alfie Mathieson-Nelson

  3. Abi Clayton

  4. Cameron Hounsell

5. Eddie Dillon

  6. Zach Jones

  7. Tom Pickavance

  8. Callum Christian

  9. Henry Dormer

10. Lily-Ann Scott

11. Jazzy Dillon

12. Georgia Halsall

13. Ted Last

14. Ben Coole

15. Brian Hurst

16. Aden Dunkley-Nation

     

BORN 2008

  1. Alec Sorby

  2. T.J.Teare

  3. Charlie Williams

  4. Jonty Shimmin

  5. Tiana Kelly 1st Girl

  6. Erin Halsall

  7. Emily Rewsin

  8. Lucy Cartwright

BORN 2007 & EARLIER

  1. Cian Howard

  2. Oscar Gaylor

  3. Jordan Carter

  4. Orry Lund

  5. James Kinrade

  6. Nicola Quaye 1st Girl

  7. Eamon McKiernan

  8. Sophie Smith

  9. Sam Devereau

10. Sam Cunningham

11. Joe Devereau

12. Ed Coole

13. Ellie Neal

14. Kate Lace

U/8 AND U/10 RACING BIKES

  1. Alec Sorby

  2. Charlie Williams

  3. T.J.Teare

  4. Myles Le Geyt

  5. May-Saa Smith 1st Girl

  6. Cameron Hounsell

  7. Brad Le Geyt

  8. Alfie Mathieson-Nelson

  9. Daniel Minay

10. Abi Clayton

11. Callum Christian

12. Eddie Dillon

13. Jacob Wilson

14. Zach Jones

15. Bernat Munoz-Fite

16. Finbar McSevney

17. Thomas Hutchinson

18. Alex McCullagh

19. Jonty Shimmin

20. Abigail Cowell

21. Tiana Kelly

22. Jazzy Dillon

23. Ted Last

24. Zac Lund

25. Poppy Clayton

26. Daisy Teare

27. Cameron Eyres

     

U/12 RACING BIKES & U/14 GIRLS

  1. Cian Howard

  2. Ivan Sorby

  3. Oscar Gaylor

  4. Nicola Quaye 1st Girl

  5. Orry Lund

  6. Sophie Smith

  7. Rio Kelly

  8. Charlie Scarffe

  9. Jess Pickavance

10. Jordan Carter

11. Ella Griffin

12. James Kinrade

13. Florence Griffin

14. Josh Kaighin

15. Joe Devereau

U/14 AND U/16 RACING BIKES

  1. Will Corkill

  2. Tyler Hannay

  3. Aaron Lund

  4. Corrin Leeming

  5. Matthew Cooil

  6. Zac Walker

  7. Ralf Holden

  8. Matthew Black

  9. Tyler Annis

10. Niall Colquitt

11. Callum Salisbury

12. James Devereau

13. Shellan Leeming 1st Girl

14. Tom Kermode

15. Jack Sowerby

16. Oscar Lace

17. Oliver Corkish

18. James Scott

19. Eamon McKiernan